ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ

ZAPROSZENIE METROPOLITY KATOWICKOEGO NA VIII ARCHIDIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ „ŻYWEGO RÓŻAŃCA” I WSPÓLNOT MARYJNYCH DO KATOWICKIEJ ARCHIKATEDRY

Drodzy Diecezjanie! Czciciele Matki Bożej Różańcowej!

Wzorem poprzednich lat serdecznie zapraszam wszystkich członków „Żywego Różańca” oraz innych parafialnych wspólnot maryjnych do udziału w tegorocznej pielgrzymce – odbywającej się w sobotę 12 października br. do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Towarzyszyć nam będą słowa papieża Franciszka: „Modlitwa to pierwsze ‘dzieło misyjne’, pierwsze, w które każdy chrześcijanin może i powinien się zaangażować”.

Jestem przekonany, że wspólna modlitwa przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym będzie potwierdzeniem tego naszego zaangażowania w dzieło misyjne i jednocześnie wyrazem troski o Kościół w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30, natomiast w samo południe – o godz. 12.00 – przy katedralnym ołtarzu – razem z waszymi proboszczami i duchownymi opiekunami – będziemy celebrowali Eucharystię, wielką tajemnicę naszej wiary, w intencji wszystkich pielgrzymów, waszych rodzin i rodzin parafialnych, przede wszystkim w intencji misjonarzy i tych wszystkich, którzy podejmują dzieła ewangelizacyjne.

Zachęcam już dzisiaj do wytrwałej modlitwy różańcowej szczególnie w miesiącu październiku, a Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

VB II-1433/19 Katowice, 30.09.2019 r.

Zarządzenie:

† Wiktor Skworc ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI