ZAPROSZENIE DO KATEDRY NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

ZAPROSZENIE DO KATEDRY

NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Drodzy Siostry i Bracia!

W niedzielę 26 listopada br. będziemy obchodzić doroczną uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu podczas Mszy św. odprawionej o godz. 12.00 w katowickiej katedrze nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup  Antonio Guido Filipazzi,  nałoży paliusz arcybiskupowi Adrianowi Józefowi Galbasowi. Ten znak łączności metropolity katowickiego z papieżem arcybiskup Adrian otrzymał 29 czerwca br. z rąk Ojca Świętego Franciszka.

Do udziału w Eucharystii, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, serdecznie zapraszam duchowieństwo i wiernych naszej archidiecezji, a zwłaszcza przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich, ruchów, wspólnot i stowarzyszeń. Szczególne zaproszenie kieruję do członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W synodalnym duchu odpowiedzialności za Kościół będziemy uwielbiać Jezusa Chrystusa, Króla i Pana nieba i ziemi, powierzymy Mu losy świata, Kościoła, naszej ojczyzny i archidiecezji. Będziemy błagać o pokój w ogarniętych wojną regionach.

Zachęcając do modlitwy w intencji naszego pasterza arcybiskupa Adriana oraz Kościoła lokalnego, wszystkim z serca błogosławię.

Szczęść Boże!

+ Grzegorz Olszowski