Światowe Dni Młodzieży

Pobyt młodzieży w Rejonie Tyskim (dekanaty: Bieruń, Lędziny, Miedźna, Mikołów, Pszczyna, Tychy Nowe, Tychy Stare oraz miasto Łaziska Górne) najprawdopodobniej będzie miał następujący przebieg:

20 lipca 2016 roku (środa) – przyjazd młodych do parafii, przywitanie, zakwaterowanie w rodzinach.

21 lipca 2016 roku (czwartek) – śniadanie u rodzin, godz. 9.00 – Msza św. w grupach językowych w wyznaczonych kościołach dekanatu Pszczyna, całodzienny program organizowany dla grup przez poszczególne miasta Rejonu.

22 lipca 2016 roku (piątek) – śniadanie u rodzin, godz. 9.00 – Msza św. w grupach językowych w wyznaczonych kościołach dekanatu Pszczyna, całodzienny program organizowany dla grup przez poszczególne miasta Rejonu.

23 lipca 2016 roku (sobota) –  śniadanie u rodzin, Wyjazd na centralne uroczystości do Piekar Śląskich – całodzienny program. Powrót do parafii zakwaterowania.

24 lipca 2016 roku (niedziela) – “dzień z rodziną”, śniadanie i uroczysty obiad w rodzinie (jeżeli rodzina nie może to będzie na parafii). Wspólna Eucharystia w parafii, spotkanie z pielgrzymami. Popołudnie od

godz. 15.00 do godz. 19.00 – wyjazd do Tychów na spotkanie pielgrzymów z całego Rejonu Tychy na stadionie w Tychach. Wieczorem w parafii wspólna pożegnalna kolacja. (Goście często zostawiają pamiątki, przedstawiają swoją ojczyznę i kulturę, wtedy jest okazja wymienić się pamiątkami)

25 lipca 2016 roku (poniedziałek) –  śniadanie u rodzin, godz. 9.00 – Msza św. w grupach językowych w wyznaczonych kościołach dekanatu Pszczyna, wyjazd do Krakowa tak gości jak i młodzieży z naszej parafii na spotkania młodzieży świata z Ojcem Świętym Franciszkiem.

SCHEMAT ORGANIZACJI WYŻYWIENIA PIELGRZYMÓW.

Data Śniadanie Obiad Kolacja
20 lipca 2016 roku Rodzina
21 lipca 2016 roku Rodzina Parafia Parafia
22 lipca 2016 roku Rodzina Parafia Parafia
23 lipca 2016 roku Rodzina Archidiecezja Archidiecezja
24 lipca 2016 roku Rodzina Rodzina Parafia
25 lipca 2016 roku Rodzina

Podsumowując: Rodziny przyjmujące młodych zapewniają:

1. Zapewnienie miejsc do spania (łóżko, tapczan materac) bez pościeli (uczestnicy będą posiadać śpiwory i karimaty)
  2. Dostęp do łazienki (w przypadku większej ilości pielgrzymów to dwie łazienki)
  3. Przygotowanie śniadania każdego dnia dla ilości osób przyjętych na nocleg.
  4. Zapewnienie dostępu do mieszkania w godzinach zgodnych z programem Dni w Diecezji (mogą to być czasem późne godziny wieczorne)
  5. Pomoc w dotarciu do miejsc zbiórek w parafii oraz inna pomoc, potrzebna uczestnikom.